Teknolojinin gelişmesi ile birçok iletişim sistemi ortaya çıkmıştır. Tüm bu iletişim sistemlerinin en önemlilerinden biri de telefon santralleridir. Günümüzde neredeyse tüm işletmelerde telefon santralleri kullanılmaktadır. Telefon santrallerinin amacı dış hatlardan gelecek aramaları yönlendirme ve bekletme üzerinedir. Aynı zamanda santraller ses kayıtlarını da saklayabilir. Kullanılmakta olan iki farklı telefon sistemi vardır. Bunlardan geleneksel olan ve günümüzde hala sıklıkla kullanılmakta olan Analog Telefon Sistemleridir. Diğeri ise internet hatları üzerinden iletişimi sağlayan IP Telefon Sistemleridir.

IP Telefon Sistemleri Nedir?

IP telefon sistemleri iletişimi internet ağı üzerinden sağlamaktadır. Avantajlarından biri hattın şifrelenmesi ile konuşmaların dinlenmesini önlemektir. Aynı zamanda kullanılacak bir yazılım teknolojisi ile santralinizin yönetimi size aittir. Konuşmaların kayıtlarını saklayabilir ve arama yapan numaraları görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda hat park edebilirsiniz. Her bir konuşmacı için farklı standartlar belirleyebilirsiniz. Diğer avantajı ise aramaları en ucuz hatta yönlendirebilmenizdir. Birçok işletmenin ihtiyacı olan birden fazla kullanıcıya mesaj gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sesli mesajlar, kablosuz telefon çözümleri gibi pek çok özelliği de gerçekleştirebilirsiniz.

Analog Santral ve IP Telefon Sistemleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

IP telefon sistemleri internet üzerinden iletişimi sağlamaktadır. Günümüz şirketleri tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Bunun en önemli sebeplerinden biri de analog sisteme göre daha çok yenilik ve kolaylığı beraberinde getirmesidir. Telefon sistemi için ekstra kablolama maliyeti ortadan kalkar. Analog sistem IP telefon sistemine göre kablolama gerektirmektedir. Şirket elemanları IP telefon sistemi ile kendi aralarında ücretsiz konuşabilmektedir. Bu da firma içi iletişim maliyetlerinin daha düşük olmasını sağlar.

Telefon santrallerini kullanan kişiler hatlarını mobil cihazlarına entegre edebilmektedirler. Böylece her koşulda iletişime devam edebilirler.

Değer KattığımızProjeler

ramada

RAMADA PLAZA BY WYNDHAM

Data , Network sistemleri , kamera ve otopark otomasyon sistemleri

Detaylı bilgi
sivas

SİVAS DEFTERDARLIK BİNASI

Data , Network sistemleri , kamera ve otopark otomasyon sistemleri

Detaylı bilgi
monntenegro

PORTONOVI RESORT MONTENEGRO

Data , Network sistemleri , kamera ve otopark otomasyon sistemleri

Detaylı bilgi

Referanslarımız

Projeleriniz için çözüm ortağınız olabiliriz. Teklif almak ya da bilgi edinmek için bize ulaşın.

  Sizi arayalım

  IST System firması kurulduğu günden bu yana taahhüt sektöründe hayata geçirdiği projeler ile önemli bir yer edinmiştir.

  Sektörel deneyimimiz, uzman kadromuzla, zayıf akım ve iletişim sistemleri konularında tüm Türkiye başta olmak üzere özellikle Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Cezayir, Montenegro ve MENA Bölgesinde bulunan çözüm ortaklarımızla beraber sürekli, hızlı satış ve teknik servis hizmeti vermekteyiz.

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  IST System,Konusunda uzman ve deneyimli personeli ile, doğru çözüm yaklaşımı, dürüst hizmet anlayışı ve devamlılık prensibinde, kurumsal firmalara hizmet vermeyi ilke edinmiştir.IST System, sadece satış odaklı değil satış sonrası sunduğu eşsiz hizmet ile de müşterilerini yalnız bırakmaz.

  Sorularınıza Cevap Verelim. Bizimle iletişime geçin